Rusztowania modułowe

Przekładowa konfiguracja rusztowania modułowego Ringscaff:

 

01 rusztowania modułowe Regulowana podstawka śrubowa. Umożliwia wypoziomowanie rusztowania.
02 rusztowania modułowe Nakładka na podstawki śrubowe z talerzykiem. Umożliwia łatwiejsze rozmieszczenie elementów rusztowania.
03 rusztowania modułowe Pionowe stojaki przenoszą obciążenia z rusztowania na ziemię. Stojaki wykonane są z rury o średnicy 48,3mm ze ścianką 3,2mm, talerzyki są rozmieszczone co 0,5m. Stojak zakończony jest zaciskanym czopem, dodatkowo nawiercony jest na każdym końcu. Stojaki oferowane są w długościach od 0,5m do 4m.
04 rusztowania modułowe rusztowania modułowe Rygiel składa się z rury o średnicy 48,3mm, zakończonej z obu stron odkuwanymi zaczepami z klinem. Różne długości stosuje się by wesprzeć podesty stalowe tworzące platformy robocze, oraz jako poręcze Rygiel pośredni zmniejsza długość pola, dzięki czemu można zastosować podesty drewniane. Rygiel taki jest zabezpieczany klinem.
05 rusztowania modułowe Stężenia pionowe ukośne. Średnica rury 48,3mm, zakończona z obu stron głowicami do klinów. Stężenia ukośne zwiększają sztywność konstrukcji.
06 rusztowania modułowe Konsole stosowane są do poszerzania przestrzeni roboczej. Poszerzenie może być wykonane o jeden podest (konsola 0,39m) lub o dwa podesty (konsola 0,73m)
07 rusztowania modułowe Deski burtowe montowane są na wszystkich platformach roboczych, zabezpieczają przed upadkiem z platformy.
08 rusztowania modułowe Podesty stalowe używane są do zabudowania platformy roboczej. Podesty są zbudowane z blachy stalowej, z odpowiednio ukształtowaną antypoślizgową powierzchnią. Podesty montowane są na ryglach. Podesty występują w różnych wariantach, do montażu na rygle rurowe jak i u-rygle.
09 rusztowania modułowe W celu stabilizacji konstrukcji rusztowania wymagane jest aby rusztowanie było zakotwione w fasadzie w wystarczającej liczbie punktów z wykorzystaniem kotew, które powinny być montowane zgodnie ze schematem. Łączniki przenoszą obciążenia poziome rusztowania.
10 rusztowania modułowe Złącza odkuwane są używane w celu połączenia dwóch rur o średnicy 48,3mm, np. stojak oraz kotwa Złącza są dostępne w dwóch wariantach, krzyżowe i obrotowe. Mogą być zabezpieczane za pomocą śruby lub klina.
11a rusztowania modułowe Dostęp do wyższych kondygnacji rusztowania jest wymagany, można zastosować schodnie wykonane z aluminium, które mogą być z łatwością podnoszone przez dwóch pracowników.
11b rusztowania modułowe Zewnętrzne i wewnętrzne poręcze zabezpieczają komunikacje na wyższe poziomy rusztowania. Obie poręcze wykonane są ze stali.

nasi klienci